Gocław: co warto wiedzieć o tej dzielnicy Warszawy?

Stolica Polski Warszawa jest miastem ogromnych możliwości. Każdego roku do miasta przyjeżdża mnóstwo osób, aby tutaj studiować i pracować. Bardzo wiele z tych osób zostaje w Warszawie na stałe. Rynek nieruchomości w stolicy jest więc olbrzymi. Wśród osób kupujących albo poszukujących mieszkania do wynajęcia niektóre dzielnice cieszą się większą, inne mniejszą popularnością. Do tych pierwszych można zaliczyć Gocław.

Co warto o niej wiedzieć?

Gocław jest osiedlem mieszkaniowym położonym w warszawskiej dzielnicy Praga Południe. Składa się z kilku (dokładnie sześciu) mniejszych osiedli. Do Warszawy, te tereny zostały przyłączone w 1916 roku. Warto wspomnieć, że przez tę cześć miasta przepływa Wisła. Na terenie osiedla znajduje się także sztuczny zbiornik nazywany przez mieszkańców Jeziorem Balatońskim.

Gocław: co warto wiedzieć o tej dzielnicy Warszawy?

Świetne miejsce do zamieszkania

Gocław mieszkania to nie tylko mieszkania z rynku wtórnego. Osiedle to zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Powstaje więc na nim wiele nowych inwestycji mieszkaniowych. Dzięki temu każdy, kto jest zainteresowany mieszkaniem w tej okolicy może wybrać takie, które najlepiej mu odpowiada. Zdecydowana większość nowych mieszkań, które dostępne są do sprzedaży na Gocławiu ma bardzo funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Każde z nich zostało zaprojektowane tak, aby każdy centymetr powierzchni został optymalnie wykorzystany.

Warto dodać, że ta cześć miasta poszczycić się może dość długą historią. Na terenie osiedla nie brakuje więc przedszkoli, szkół, sklepów, przychodni i aptek. Pomyślano także o najmłodszych mieszkańcach osiedla. Nie brakuje tutaj bezpiecznych placów zabaw dla dzieci. Różnorodny metraż mieszka sprawia, że każdy może znaleźć takie, które najbardziej odpowiada jego potrzebom. Plusem jest także to, że cena mieszkań na Gocławiu jest bardzo przystępna.

Gocław jest jedną z bardziej atrakcyjnych lokalizacji. Znalezienie wymarzonego mieszkania w tej części stolicy nie jest dzisiaj trudne. Na potencjalnych nabywców czekają zarówno mieszkania z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Nie brakuje tutaj także mieszkań do wynajęcia.